DUYURULAR

 • İnSanat, tiyatro öğrenmek, çocuklarına drama eğitimi vermek isteyen veya konservatuvarların tiyatro bölümlerine hazırlanmayı düşünenler öğrenciler ve yetişkinler için kurs açtı. 1 Şubat 2018'de başlayacak kurslar tiyatro oyuncusu Tarık Şenocak yönetiminde gerçekleşecek!

  İlgi duyanlar insanat@insanat.org mail adresinden ayrıntılı bilgi isteyebilir ya da sitemizin
 • Tiyatro İnSanat'ın sahneye koyduğu Dünyalı oyunumuzun Ocak ayı programı belli oldu. Oyunumuz 12 Ocak 2018 Cuma akşam saat 20:00'de Uğur Mumcu Sahnesi'nde izleyici ile buluşacak. 16 Ocak 2018 Salı akşamı saat 20:00'de ise oyunumuzun sahne alacağı adres Bursa ÇGD Lokali (Kültürpark) Ocak Ayının son oyunu 28 Ocak Pazar İnSanat Derneği Tiyatro İnSanat Fomara Sahnesi'nde gerçekl
 • Tiyatro İnSanat olarak 2017-2018 sezonu için hazırladığımız "Dünyalı" adlı sinema filminin aynı adlı uyarladığımız oyunumuzu Uğur Mumcu'da izleyici ile buluşturduk.

  Volkan Yıldız yönetiminde, İlyas Sarı koordinatörlüğünde Suat Oktay Şenocak, İlyas Sarı, Abdullah Geçici, Yasin Fatih Bayram, Öznur Turgut, Armağan Bilgin, Ekim Hanişoğlu ve Hanifa Savut rol ald
 • Tiyatro İnSanat olarak 2017-2018 sezonu için "Dünyalı" adlı sinema filminin aynı adlı uyarlamasını hazırlıyoruz...

  Volkan Yıldız yönetiminde, İlyas Sarı koordinatörlüğünde çalışmalara başlanan oyunda Suat Oktay Şenocak, İlyas Sarı, Abdullah Geçici, Yasin Fatih Bayram, Öznur Turgut, Armağan Bilgin, Ekim Hanişoğlu ve Hanifa Savut rol alacak. Oyunun sanat yönetmen
 • Otizm farkındalık ayı kapsamında liseli gençlerden oluşan İnSanat Derneği, Tiyatro İnSanat topluluğu olarak “Yağmur Adam” oyunu için Uğur Mumcu’da sahneye çıktık...

  İnSanat Derneği, Tiyatro İnSanat topluluğu, Otizme Farkındalık amacına yönelik liseli gençlerle, Oscar ödüllü “Rain Man” filminin tiyatro oyunu “Yağmur Adam”ı Uğur Mumcu Sahnesi’nde haf

Ç-Engel

Uzun Metraj Sinema filmi projesi

"ÖYKÜ / SYNOPSIS"

 

Apert sendromlu bir genç olan Selami, engelli öğrencilerin devam ettiği özel okulda eğitim görmektedir. Resim öğretmeni Güven, Selami’nin müziğe yatkınlığını fark eder. Güven Selami'nin bu özelliğinin ön plana çıkarılması gerektiğine inanır, durumu müzik eğitmeni eşi Nihal’e açar! Nihal başta ilgilenmese de Selami'nin yeteneğini gördüğünde çok şaşırır, ücretsiz ders vermeyi kabul eder. Selami'nin bir başka amacı da bateri çalabilmektir. Ancak önündeki engellerden biri de Annesi Ayşe’dir. Oğlunun engelli olmasından ötürü toplum tarafından istismar edileceğini düşünen Ayşe, Selami’nin ön plana çıkmasını istemektedir. Çaycılık yapan komşuları, eski müzisyen Ali, Selami’yi  bateri ile tanıştırır. Nihal, kardeşi Nihat'ın vasıtasıyla engellilerin katılabildiği televizyondaki bir yarışmadan haberdar olur ve Selami'yi o yarışmaya hazırlamaya başlar. Selami yarışmada darbuka yerine bateri çalmak istediğini söyleyince, Nihal'in tepkisiyle karşılaşır. 

 

PROJENİN ADI: Ç-Engel
 
HEDEF  KİTLESİ: Ulusal ve uluslararası film festivalleri, ortalama bir kopya sayısı ile vizyona girip gişe de her yaş sinema izleyicisi ile buluşmak.
 
AMACI: Apert sendromuna Dünya'da ve Türkiye'de farkındalık yaratmak, engellilerin hayata dair verdikleri mücadele ve kendilerini kanıtlama çabasını gözler önüne sermek. Engellilere yardımcı olduklarını düşünen ama yaptıklarıyla farkında olmadan onlara engel olan, engel çıkaran insanların düştüğü durumu, sinema dilini kullanarak anlatmak..
 
YAPIMCI:İnSanat Derneği/16mm Sinema Atölyesi
 
YAPIM KOORDİNATÖRÜ: İsmail Dalgıç
 
YAPIM SORUMLUSU:Faik Kaplan
 
YÖNETMEN:Suat Oktay Şenocak
 
SENARYO:Zafer Yılmaz
 
MEDYA SORUMLUSU:Gizem Fidan
 
SÜRE:85 Dk.
 
FORMAT:4K
 
TÜR:Kurmaca/Dram
 
SÜRE: 85 Dk.
 
FORMAT: 4K
 
TÜR: Kurmaca
 

Ç-ENGEL OYUNCU KADROSU

bscap0001.jpgFATİH KOBAK 

SELAMİ-FATİH KOBAK

Apert Sendromlu olmasına rağmen müzik kulağı gelişmiş, darbuka ve bateri çalabiliyor. Engeli öğrencilerin eğitim gördüğü bir okulda öğrenimine devam ediyor. Daha önce Arkadaş adlı kısa filmde başrol oynayarak ilk kamera önü deneyimini yaşadı.

İPEK ERDEM

NİHAL: İPEK ERDEM

İpek-Erdem11984 Bursa doğumlu. 2008'de İstanbul Ün. Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu. 2003-2006 yılları arasında Show TV'de yayınlanan Hayat Bilgisi adlı dizideki Barbi Gizem karakteri ile tanındı. 2006-2007 yılları arasında Karınca Yuvası (kanal D), Aşk Kapıyı Çalınca (Star TV), Elveda Rumeli (ATV), Aman Annem Görmesin (ATV), Yer Gök Aşk (Fox TV) oynadı. Böyle Bitmesin (TRT) Rol aldı. Halen ATV'de devam eden Eve Dönüş dizisinde Canan karakterini başarıyla canlandırıyor. İpek Erdem 2009'da Onur Ünlü'nün yönettiği Beş Şehir adlı sinema filminde de rol aldı.

AKİ DÜŞENKALKAR 

ALİ : ALİ DÜŞENKALKAR

4354.jpg1961, Lefkoşa doğumlu. 1983 yılında Mimar Sinan Ün. Devlet Konservatuarı’ndan mezun oldu ve İstanbul DT'de göreve başladı, bir çok oyunda oyuncu, yönetmen olarak görev yaptı. Çok sayıda film, dizi ve çizgi film; radyo tiyatrosu ve belgesel seslendirdi. Halen İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda çalışmaktadır. Korkuyorum Anne, Devrim Arabaları,, Osmanlı Cumhuriyeti, Hayat Var gibi filmlerde oynadı. 2005'te Korkuyorum Anne'deki rolüyle 16. Ankara Film Festivali  ve 10. Nürnberg Film Festivali'nden, 2009'da da Devrim Arabaları’ndeki rolüyle en iyi erkek oyuncu ödülleri aldı. 

ARZU TAN BAYRAKTUTAN 

HÜLYA-ARZU TAN BAYRAKTUTAN

arz.jpg1973 Kahramanmaraş Doğumlu. Bilkent Tiyatro bölümü mezunu. Vizontele Tuuba, Vizontele Tuuba, Zeynep'in Sekiz Günü, Dilber'in Sekiz Günü, Adı Aşk Bu Eziyetin sinema filmlerinde oynadı. TRT için çekilen Kırık Kanatlar dizisinde rol adlı. İki yıl Bursa Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü yaptı. Bir çok tiyatro oyunda baş rolde sahneye çıkan Arzu Tan, halen Bursa Devlet tiyatrosunda oyuncu olarak sanat yaşantısına devam ediyor.  

GÜVEN-RIZA SÖNMEZ

RZA.jpg1968 doğumlu. İÜ. Adalet Yüksek Okulu, D.E.Ü Aydın Turizm İşletmeciliği Y.O, Müjdat Gezen Sanat Merkezi- Actor Studio'de eğitim aldı, Marmara Ün. Sinema TV Yüksek Lisan yaptı. Çılgın Bediş Dizisi'nde Savaş karakteriyle tanındı. İçimdeki İnsan, Yağmur: Kıyamet Çiçeği Yağmur,  Kanunsuzlar Kanunsuzlar, Soğuk Soğuk, Benimle Oynar mısın? Balık, Kars Öyküleri,  Adı Aşk Bu Eziyetin, 7 Avlu, Siyah Beyaz, Nefes: Vatan Sağolsun, Vicdan Vicdan, Mavi Gözlü Dev ve Eşkiya, Filler ve Çimen, Neredesin Firuze, Giz, Hoşaçakal Yarın, Masumiyet, 3. Sayfa adlı Sinema filmlerinde rol aldı.

AYŞE (Selami'nin annesi) - ?

TARIK SENOCAK

 NİHAT: TARIK ŞENOCAK

1994 Bursa Doğumlu. UÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Oyunculuk Ana Sanat Dalı 3. sınıf öğrencisi. ROL ALDIĞI SİNEMA FİLMLER: Camcı/Adı Aşk Bu Eziyetin (2010), Babam İçin/Will (2012), Zerre (2013), ROL ALDIĞI  TİYATRO OYUNLARI: Pembe Sokak (2009-Tiyatro İnSanat), Ocak (2012-2013 Baro Tiyatrosu), Sardalya (2014-2015- Tiyatro Adranos), Özgürlüğün Bedeli (2015-UÜ Tiyatro Bölümü), Maskeliler (2015-2016-Tiyatro Adranos)

Resimler